آنلاین 119
جمعه 7 بهمن 2722
سازمان خَبات کردستان ایران
تداوم قیام های مردمی و واکنش بە اعمال سرکوبگرانە نیروهای تروریستی رژیم

خبات مدیا: روز چهارشنبه ۱۸ آذر ۷۶ روز از قیام مردم کردستان و ایران سپری میشود و واکنش ها و اعتراضات به شیوه ای همه گیر ادامه دارد.
در ادامه استعفاها و اعتصابات, اعضای شورای شهر بیجار با هم استعفا داده اند. بر اساس گزارش ها، دلیل استعفای آنان تحمیل نظرات نمایندگان نظام در مجلس بدون در نظر گرفتن استناد به نظرات شورا است. اعضای شورا اعلام کردند که بود و نبود آنها هیچ تاثیری در اعمال امور ندارد و به همین خاطر استعفا می دهند.
در ادامه بە شهادت رساندن جوانان یک هموطن در شعر بوکان به نام آوات قادرپور بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان ارومیه جان باخت.
یک شهروند ۳۸ ساله که هشتم ابان ماه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر در سعادت آباد تهران مجروح شده بود، هفتم آذر ماه در بیمارستان تهران جان باخت. لازم بە ذکر است دختری ۱۶ ساله اهل شهرستان دهگلان به نام هستی حسین پناهی پس از گذشت یک ماه همچنان در کما به سر می برد و سطح هوشیاری وی سه الی چهار می‌باشد. وی به دلیل شرکت در تظاهرات با باتون از ناحیه سر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس او از داخل ونی که سوار کرده بودند به بیرون پرتاب می‌کنند. در حال حاضر نامبرده در بیمارستان کوثر شهر سنندج می‌باشد.
بر اساس برخی گزارش ها، نیروهای امنیتی و تروریستی رژیم تعدادی از انقلابیون را ربوده کە بر اثر شکنجه و یا به عنوان اجسادشان بەدستشان افتادە به شهادت رسیدەاند بە سد کازمی واقع در بین سقز و بوکان انداخته شدەاند.
تاریخ منتشر شدهت: 2022-12-01 19:57:49
بخش ( اخبار ایران )

مصاحبه

سیاسی