آنلاین 114
جمعه 7 بهمن 2722
سازمان خَبات کردستان ایران
بیانیه مشترک سفیران حقوق بشر به مناسبت روز جهانی دفاع از حقوق زن

خبات مدیا: سفیران حقوق بشر اروپا به مناسبت روز جهانی دفاع از حقوق زن بیانیه مشترکی منتشر کردند. کشورهاي استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لیتوانی، هلند، لوکزامبورگ، اسلواکی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا این بیانیه را منتشر کردەاند.
در این بیانیه آمده است که سفیران حقوق بشر در اروپا به کار و مبارزه خود علیه محرومیت زنان برای دفاع از حقوقشان در جهان ادامه خواهند داد و از نقش مستمر اين اتحادیه در حمايت از حقوق زنان در جهان تقدير ميکنند و اعلام کردند کە زنان و دختران جوهر تغييرات بودە و در خط مقدم مبارزه برای عدالت اجتماعی می‌باشند.البته شاهد اين واقعيت در ايران هستيم کە بعد از شهادت ژینا امینی، چگونه زنان به صحنه انقلاب آمدە و از حقوق اولیه خود دفاع می‌کنند. شجاعت و مقاومت زنان ایرانی واقعا حيرت آور و قابل تحسین است.
در این بیانیه همچنین آمده است که مدافعان حقوق بشر به ویژه مدافعان حقوق زنان همچنان در سرتاسر جهان مورد تهدید و حملە قرار می گیرند. آنها نگران نبود عدالت و برابری در جهان هستند، این در حالیست که در بسیاری از جاها از ستمگران و کسانی که از خشونت علیه زنان استفاده می کنند محافظت می شود.
سیسیلیا رستورم، سفیر حقوق بشر سوئد در توییتی نوشت: امروز روز جهانی حقوق بشر زنان است. ما سفیران اروپایی برای حقوق بشر، از افرادی که خستگی ناپذیر برای دفاع از حقوق بشر در سراسر جهان از جمله ایران تلاش می کنند، تجلیل و قدردانی می کنیم.
گفتنی است دختر ۱۳ ساله نخبه ای در آمریکا در حین پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی طی سخنانی یاد و خاطره شهید ژینا امینی را گرامی داشت و برای پشتیبانی با کوتاە کردن موهای خود با زنان محروم در ایران، ابراز همدردی کرد.
تاریخ منتشر شدهت: 2022-12-01 19:58:40
بخش ( اخبار ایران )

مصاحبه

سیاسی