آنلاین 148
جمعه 11 فروردين 2723
سازمان خَبات کردستان ایران
بازداشت هفت نفر در آذربایجان به اتهام جاسوسی برای رژیم ایران

وزارت کشور جمهوری آذربایجان از انجام عملیات ویژه‌ای علیه شبکه جاسوسی رژیم ایران در خاک این کشور خبر داد.
خبرگزاری «آذربایجان 24»، سه‌شنبه 11 بهمن ضمن اعلام این خبر، به‌نقل از بیانیه وزارت کشور جمهوری آذربایجان نوشت که این عملیات در باکو، پایتخت آذربایجان و چندین نقطه دیگر این کشور ادامه دارد.
  همچنین عنوان شده که پلیس آذربایجان در حال انجام تحقیقات از وب‌سایت خبری سلام‌نیوز و شبکه تلویزیونی اینترآز، از رسانه‌های حامی رژیم ایران در خاک جمهوری آذربایجان است.
همزمان با اعلام این خبر، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز از شهروندان این کشور خواست که از هرگونه سفر غیرضروری به ایران خودداری کنند.
در اطلاعیه‌ای که وزارت خارجه آذربایجان، سه‌شنبه 11 بهمن صادر کرده، با اشاره به حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران در روز جمعه و کشته شدن رئیس تیم امنیتی سفارت و زخمی شدن دو نفر دیگر، نسبت به سفر به ایران، به شهروندان این کشور هشدار داده شده است.در پی حمله مسلحانه روز جمعه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران که منجر به کشته شدن رئیس تیم امنیتی سفارت و زخمی شدن دو تن دیگر شد. وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با صدور اطلاعیه ای به شهروندان خود از سفر به ایران هشدار داد.
متعاقب این موضوع، خلیل خلف‌اف، معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، دوشنبه 10 بهمن اعلام کرد که فعالیت‌های سفارت این کشور در ایران به حالت تعلیق درآمده است.وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز اعلام کرده که بعد از این حمله، تمامی کارکنان سفارت خود را از ایران خارج کرده و فقط کنسولگری آذربایجان در شهر تبریز، باز خواهد ماند.

این حمله در حالی صورت گرفته که اخیرا تنش‌ها بین تهران و باکو درباره رفتار خشونت‌بار رژیم ایران با جمعیت آذری‌ها در ایران به‌طور فزاینده‌ای تشدید شده است.لازم بە ذکر است که سپاه پاسداران نیز رزمایش نظامی گسترده‌ای را در مرزهای مشترک در منطقه رود ارس در مجاورت با خاک آذربایجان انجام داده است.
تاریخ منتشر شدهت: 2023-02-02 17:52:27
بخش ( اخبار ایران )

مصاحبه

سیاسی