له‌سه‌رهێل 143
هه‌ینی 7 رێبه‌ندان 2722
سازمانی خه‌باتی کوردستانی ئێران
په‌یامی سکرتێری گشتی سازمانی خه‌بات به‌بۆنه‌ی یادی له‌دایکبوونی پێغه‌مبه‌ر(د.خ)

به‌بۆنه‌ی یادی له‌ دایکبوونی پێغه‌مبه‌ری ئیسلام حەزرەتی موحه‌ممه‌د سڵاو درودی خوای لێ‌ بێ،


 پیرۆزبایی بە موسڵمانانی كوردستان، ئێران و جیهان ڕادەگەێنم.


لە كاتێكدا یادی لەدایك بوونی پێغمبەری ئیسلام بەرز ڕادەگرین، کە حكومەتی ملهوڕی ئاخوندی لە ئێران بە ناوی دینی ئیسلام قورسترین و دڕندانەترین ستەم و بێعەداڵەتی بەرانبەر بە هاونیشتنانیانی كوردستان و ئێران، موسڵمان غەیرە موسڵمان پەیڕەو دەكات. بەو هومێدەی یادی لەدایكبوونی پێغەمبەری ئیسلام ببێتە هۆی خرۆشانی یەكجاریی جەماوەری ئێران لە بەرانبەر ستەم و بێدادیەكانی ڕژیمی دیكتاتۆری دەسەلاتدار و بە خەبات و تێكۆشانی جەماوەر و یەكگرتوویی هێزە سیاسیەكانی كوردستان و ئێران، كۆتایی بە تەمەنی ئەو حكومەتە دژی دین و دژی مرۆڤایەتیە بهێندرێ‌.


هومێدوارم ئه‌م رۆژە ‌ پیرۆزه‌ ببێتە مایە‌ی ئاشتی و ئاوەدانی كوردستان و كۆتایی بە جەرگ سوتانی دایك و باوكانی كورد بێنێ‌‌ و خۆشی بۆ خە‌ڵكی کوردستان و ئێران و ناوچه‌که‌ به دوادا بێ‌ و بە زویی شاهیدی كۆتایی هاتن و ڕوخانی حكومەتە دیكتاتۆرو ستەمگەرەكان لە ناوچەكەدا بین.


بابەشێخ حوسەینی


سکرتێری گشتی سازمانی خه‌باتی کوردستانی ئێران


⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆


 به مناسبت میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) صمیمانەترین تبریكاتم را بە مسلمانان كوردستان،ایران و جهان تقدیم میدارم.


در حالی كە میلاد پیامبر اسلام را گرامی میداریم، حكومت سركوبگر آ‌خوندی در ایران بە نام دین اسلام سنگین ترین و وحشیانەترین ستم و بیعدالتی را علیە هممیهنان كوردستان و ایران،مسلمان و غیر مسلمان اجرا میكند. بە امید آ‌نكه گرامیدشت میلاد پیامبر اسلام موجب خیزش عمومی مردم ایران در برابر ستم و بیعدالتیهای رژیم دیكتاتور حاكم بر ایران و اتحاد میان نیروهای سیاسی كوردستان و ایران،و سرنگونی این حكومت ضد دین و ضد انسانی گردد.


امیدوارم این روز بزرگ موجب صلح و آ‌بادی كوردستان و پایان سوگ مادران و پدران كوردستان و ایران گردد و شادی را برای مردم كوردستان،ایران و منطقە بە دنبال داشتە باشدو شاهد سرنگونی حكومتهای دیكتاتور و ستمگر در منطقە باشیم.


بابەشێخ حوسەینی
ڕێکه‌وت: 2019-11-10 12:17:55
به‌شی ( سکرتێری گشتی )خوێنه‌ر ده‌توانێ ئه‌و وتاره‌ له تۆڕه‌کۆمه‌ڵایه‌تیه‌کان بڵاوبکاته‌وه‌‌
ناونیشای وتار: په‌یامی سکرتێری گشتی سازمانی خه‌بات به‌بۆنه‌ی یادی له‌دایکبوونی پێغه‌مبه‌ر(د.خ)