له‌سه‌رهێل 82
یه‌کشه‌ممه‌ 4 ره‌زبه‌ر 2721
سازمانی خه‌باتی کوردستانی ئێران
مبارزه‌ یا تسلیم ؟

 

شكى نیست كه‌ مبارزه‌ حق طلبانه‌ و انقلابى در برابر رژیم خون آشام در ایران،مبارزه‌اى سخت، با فرازو نشیبهاى متعدد میباشد. مبارزه‌اى كه‌ مردم در انتخاب آن هیچ دخلى نداشتند و این آخوندها بودند كه‌ با اجراى احكام غیره‌ عادلانه‌ و قلدر مئأبانه‌ و زور و تهدید بر مردم تحمیل كردند.

در طول 36 سال حاكمیت رژیم آخوندى،مردم در ایران و كوردستان متحمل سركوبهاى جنایتكارانه‌ و صبوعانه‌ مضاعف بوده‌اند،سركوبهاى وحشیانه‌اى كه‌ افكارعمومى در داخل ايران و جهان را تحت تأثیر قرار داده‌. سركوبها و جنایتهاى وحشیانه‌اى مانند سنگسار زنان، اعدام وسیع جوانان، قطع اعضاى بدن، تجاوز به‌ زندانیان سیاسى و بستگانشان و سركوب و قتل عام مردم بیگناه‌ كردستان و هزاران جنایت مشهود دیگر.

این جنایتها به‌شیوه‌هاى گوناگون ادامه‌ دارد و آخوندها براى تداوم جینایتهایشان حتى مرزهاى ایران را پشت سرگذاشته‌اند و میخواهند حاكمیت شومشان را به‌ كشورهاى منطقه‌ تحمیل كنند.

با نگاهى كوتاه‌ به‌ تاریخ 36 سال حاكمیت آخوندى و بازخوانى و بازبینى جنایتهایش علیه‌ مردم ایران و یورش نیروهاى تشنه‌ به‌ خونش به‌ كوردستان، نتیجه‌ میگرم كه‌ حاكمیت ایران تنها راه‌ و مشى سركوب مردم را تدوام میدهد. آخوندها هیچ گاه‌ در راستاى اعطاى حقوق مردم و پایان سركوب و خفقان و روند اعتدال گام نخواهند نهاد. حتى مهره‌هاى حاكمیت كه‌ دم از اصلاحات و تغییر رفتارى حاكمیت میزنند، مورد قهر و غضب واقع شدند، كه‌ در این رابطه‌ نمونه‌ها بسیارند. 

با این مقدمه‌ كوتاه‌ فوق، كه‌ مشتى از خروارها جنایت و مردم ستیزى حكام ایران بر مردم ایران میباشد، آیا میتوان امیدى به‌ روند تغییرات رفتارى و سیاسى حاكمیت آخوندى داشت؟ در یك كلام و با سراحت باید گفت خیر.

به‌ كسانى كه‌ هنوز امید واهى به‌ تغییر رفتارى حاكمیت بسته‌اند باید گفت كه‌ بحث مذاكره‌ با رژیم تنها عقب نشینى از خواستهاى برحق مردم و همچنین ریختن آب به‌ آسیب دشمن میباشد.

به‌ نظر بنده، اگر چه‌ مبارزه‌ انقلابى و حق طلبانه‌ مردم كردستان و سراسر ایران به‌ نتایج ملموس نرسیده‌،اما پایدارى بر اصول مبارزه‌ مشروع و حق طلبانه‌ در برابر دیكتاتورى مطلقه‌ ، یكى از اصلهاى ریشه‌اى، و پیروزى بزرگ میباشد كه‌ با فداى خونهاى زیاد و رنجهاى فراوان به‌ ثبت رسيده است.

در پایان باید گفت كه‌ بحث مذاكره‌ و مماشات با سركوبگرترین حاكمیت در عصر جدید، به‌ معناى تفكرو بینش نوگرایانه‌ تلقى نخواهد شد بلكه‌ به‌ معنى تسلیم و عدم تداوم در مسیرمبارزه‌ مشروع انقلابى میباشد.

ئەو بابەتە لە فەیسبووک بەرێز کاک بابەشێخ حوسینى وەرگیراوە
ڕێکه‌وت: 2016-06-12 17:00:52
به‌شی ( وتاری سیاسی )

دیمانه

سیاسی